دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/01/06 بازدید استاندار اصفهان از دفتر مدیریت بحران/ تاکید دکتر رضایی بر پیشگیری های لازم برای جلوگیری از ایجاد بحران
بازدید استاندار اصفهان از دفتر مدیریت بحران/ تاکید دکتر رضایی بر پیشگیری های لازم برای جلوگیری از ایجاد بحران
دکتر عباس رضایی در بازدید از دفتر مدیریت بحران استانداری اصفهان، در جلسه شورای مدیریت بحران استان، پیرامون مسائل مربوط به بارش های اخیر و تمهیدات لازم برای ممانعت از خسارت احتمالی در آینده حضور یافت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان؛ دکتر عباس رضایی در جلسه شورای مدیریت بحران استان پیشگیری در بحران ها را بسیار مهم خواند و افزود: پس از آرام شدن اوضاع فعلی باید توجه ویژه ای به پیشگیری و پیش بینی بحران ها و شناسایی نقاط حادثه خیز صورت گیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان نیز در این جلسه از احتمال افزایش دبی زاینده رود در محل پل های تاریخی در کلان شهر در پی بارش های جوی 24 ساعت گذشته خبر داد.
حجت الله غلامی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته 250 میلی متر بارندگی در سرشاخه های زاینده رود ثبت شده که حجم زیادی آب را به پشت سد زاینده رود منتقل می کند، افزود: احتمال دارد که در ساعت های آینده دبی زاینده رود در شهر اصفهان به 110 متر مکعب در ثانیه افزایش پیدا کند.
غلامی همچنین به ارائه آمار بارش های 24 ساعت گذشته در استان اصفهان پرداخت و گفت : بیشترین بارش در استان مربوط به سمیرم با 96 میلی متر، دهاقان 77 میلی متر و در فرودگاه اصفهان 22 میلی متر بوده و در مجموع 350 واحد مسکونی در کل استان دچار خسارت شدند.
وی اضافه کرد: 2 باب استخر پرورش ماهی در سمیرم آسیب دیدند و در بخش پادنای سمیرم ریزش سنگ به درون جاده وجود داشته که مشکل رفع شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان اظهار داشت: به مزارع کشاورزی در کاشان ، دهاقان و منطقه جبل خساراتی وارد شده و امداد رسانی به 400 خودرو صورت گرفته است و مسافران ساکن در باغ فدک به ورزشگاه ها و حسینیه ها منتقل شدند.
وی با اشاره به اینکه اکنون سامانه بارش زا درحال حرکت به سمت شرق استان و شهرستان های نائین و خورو بیابانک است؛ تصریح کرد: تمهیدات پیشگیرانه برای ممانعت از حوادث احتمالی در این مناطق ضروری است.
تعداد بازدید: 2231
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal